Ana sayfa / Yoğuşmalı Kombi nedir? Yoğuşmalı Kombi Servisi Tamiri Bakımı
Yoğuşmalı Kombi
Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı Kombi nedir? Yoğuşmalı Kombi Servisi Tamiri Bakımı

Yoğuşmalı kombi nedir? Hermetik kombi çeşitlerinden biri olan yoğuşmalı kombi türünde bahsedilen yoğuşma ifadesi kombinin çalışırken buharının yoğuşması anlamına gelmektedir. Kombinizin doğalgaz yakımı sırasında ortaya çıkan büyük miktardaki su buharının enerjisini kendi enerjisine katan bu tip kombiler enerjisini almış olduğu yoğuşan buharın su olarak dışarı atılmasına olanak sağlamaktadır. Diğer kombi türlerine bakıldığı zaman normal kombilerin verimlerinin %80-92 arasında değişmekte iken yoğuşmalı modellerde %105-109 arasında değişen bir verimlilik ortaya çıkıyor.

Yoğuşmalı Kombi Servisi Tamiri Bakımı

Cesur Teknik Servis Hizmetleri tarafından; Yoğuşmalı kombi nedir, Yoğuşmalı kombi bakımı, Yoğuşmalı Kombi Servisi, kombi zehirlenme, Yoğuşmalı kombi yasak mı, Yoğuşmalı kombi kullanımı, Yoğuşmalı kombi çalışma prensibi, Yoğuşmalı kombi arızaları, Yoğuşmalı kombi zehirlenme, Yoğuşmalı kombi montajı, Yoğuşmalı kombi baca bağlantısı, güvenlik, kombi baca borusu nasıl takılır, Yoğuşmalı kombi contası, parçaları, kombi bacası eğimi, kombi baca deliği açma, Yoğuşmalı kombi ikinci el, markaları, özellikleri, modelleri, sıfır, satış, Yoğuşmalı kombi hermetik kombi farkı bilgileri yayınlanmıştır.

Yoğuşmalı kombi çalışma prensibi

Pek çok kişi yoğuşmalı modellerin gazı iki kez yaktığını düşünmektedir. Ancak bu yanlış anlamanın aksine kombiden çıkmakta olan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesi ile içinde bulunan enerjiyi aldığını ve su haline gelen buharın da dışarı atıldığını görebilmek mümkündür. Bu bakımdan da bu kombilerin doğalgazı iki kez kullanması değil daha verimli kullanması söz konusudur. Bu da hesabını bilen ve daha tasarruflu bir kullanım isteyen kişilerin tercihinin yoğuşmalı modeller olmasına olanak sağlıyor.

Yoğuşmalı kombinin avantajları nelerdir

Yoğuşmalı Kombi Servis
Yoğuşmalı Kombi Servis

Yoğuşmalı kombi modelinin kullanıcısına sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Bunların başında da ortamı ısıtma ve kullanım suyu üretme konusundaki ihtiyaçları bağımsız biçimde karşılayabilecek olması gelmektedir.

Ayrıca oda termostatıyla istediğiniz saatte ortamı istemiş olduğunuz sıcaklığa gelecek biçimde ayarlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Yüksek verimli olması, düşük emisyona sahip olmasının yanı sıra kolay montaj edilebilmesi de bu kombi çeşitlerinin sağladığı avantajlar arasında yer almaktadır.

Yoğuşmalı kombi avantajları dezavantajları

Her ne kadar pek çok avantajı bulunuyor olsa da dezavantajları olduğunu görebilmek de mümkündür. Bu tip kombiler suyu doğrudan ortam sıcaklığıyla ısıttığından dolayı kış günleri için istediğiniz sıcaklıkta su elde edebilmenize engel olabilecektir. Bu bakımdan da birden çok kişinin sıcak su isteğini karşılayamaması ve iki ya da daha fazla musluktan sıcak su kullanımı sırasında problemler oluşmasına neden olması da söz konusu olabilmektedir.

Yoğuşmalı ve Yoğuşmasız kombi arasındaki fark

Normal kombilerle yoğuşmalı kombi modelleri arasındaki en ciddi farka baktığımız zaman ise duman gazında bulunan buharı yoğunlaştırıp baca gazında bulunan sıcaklığı alt seviyelere indirerek ek enerji sağlaması karşımıza çıkıyor. Bu sayede de bu tip kombilerin diğer modellere nazaran ürettiği yüksek verim sayesinde daha ekonomik olması söz konusudur.

Bir yorum

  1. Bilgi için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara