Ana sayfa / Kombi Arızaları / Kombi Sıcak Su Sorunları, Su, akmıyor, Kaçırıyor, Damlatıyor, Kokuyor
Kombi Sıcak Su Sorunları
Kombi Sıcak Su Sorunları, Su, akmıyor, Kaçırıyor, Damlatıyor, Kokuyor

Kombi Sıcak Su Sorunları, Su, akmıyor, Kaçırıyor, Damlatıyor, Kokuyor

Kombi Sıcak Su Sorunları, Su, akmıyor, Kaçırıyor, Damlatıyor, Kokuyor, sıcak su nasıl açılır, ısıtmıyor, az, su basıncı, devirdaim sorunu. Kombide sıcak su nasıl açılır, Kombi sıcak su akmıyor, Kombi sıcak su damlatıyor, Mutfakta sıcak su var banyoda yok. Kombi devirdaim sorunu. Kombi sıcak su tazyikli akmıyor, su basıncı düşüyor, Kombi sıcak su tazyikli akmıyor, Kombi sıcak su gelmemesi ile ilgili sorunlarınıza yardımcı oluyoruz. Cesur Teknik Kombi Servisi / Klima Servisi 0545 550 60 70

Su, akmıyor, Kaçırıyor, Damlatıyor, Kokuyor

Cesur Teknik Servis Hizmetleri Kombi Servisi olarak; Bacalı, Hermetik ve Yoğuşmalı Kombilere Tamir, Bakım, arıza servisimiz vardır. Kombi servis ücreti ve kombi yedek parça fiyatları için bizleri arayabilirsiniz. Su, akmıyor, Kaçırıyor, Damlatıyor, Kokuyor ve Kombi Sıcak Su Sorunları bunlarla ilgili sıkıntılarınıza çözüm üretiyoruz.

Kombi Sıcak Su Sorunları

Kombilerde çoğu zaman ortaya çıkan sıcak su problemleri ve kombinin çalışmama durumları genellikle bakımların aksatılması gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Kombinizin bakımını yapan firmanın kalitesiz yedek parçalar kullanması da kombinizin zamanla diğer parçalarında da problem çıkarmasına sebebiyet vermektedir.

Kombi sıcak su sorunları kaliteli firmalardan alınan kombi teknik destek ile gerçekleştirildiğinde hızlı bir şekilde giderilmektedir. Ayrıca kullanıcıların kombilerin sıcak su kullanımında su barlarının seviyesinin kontrolünü de sağlamak gerekir.

Kombi sıcak su akmıyor

Kombiniz kalorifer hattında çalışıyor ama kombi sıcak su akmıyor ise; kombinin altında sıcak su giriş vananız kapalı yâda türibün, NTC, 3 yollu vana ve kombi kartınız da arızalı olabilir.

Kombi sıcak su akmıyor sorunu
Kombi sıcak su akmıyor sorunu

Kombi sıcak su kaçırıyor

Kombi sıcak su kaçırıyor ise kombinizin sıcak su tesisatının yada kalorifer hattınızın bağlantı ekipmanlarında yada branşmanlarında kaçak, çatlak olabilir. Çeşme, vana, kombi contalarında deforme olduğu için bu sorunu yaşayabilirsiniz. Eğer su tesisatında kaçak var ise su tesisatçısı çağırmanız gerekmektedir.

Kombinizde sıcak su kaçırma: probleminiz var ise Teknik Servis Hizmetlerimizden kombi teknik servis desteği almanız gerekmektedir.

Kombi sıcak su damlatıyor

Kombi sıcak su damlatıyor? Öncelikle suyun nereden damladığı önemlidir. Su tesisatında, bağlantı ekipmanlarında, vana ve çeşmelerde veya kombinizde mi su damlatma sorunu yaşıyorsunuz.

Kombi sıcak su damlatıyor sorunu
Kombi sıcak su damlatıyor sorunu

Eğer su tesisatı ile ilgili ise probleminiz su tesisatçısının müdahalesi gerekmektedir. Kombinizde ise su kaçağı ya borulardan yâda 3 bar emniyet vanasından kaynaklanır ve bunun çok çeşitli sebepleri vardır.

Bunun için bizleri aramanız sizin için en doğru bilgiyi vermemizi sağlayacaktır.

Kombi sıcak su damlatıyor başlıca sorunları;:

 • Bakır Boru Delinmesi
 • Tesisat boruları kaçakları
 • 3 Bar emniyet vanasından su kaçırması.
 • Genleşme tankından kaynaklanan sorunlar.
 • Pislik tutucu kaçakları.
 • Eşanjör kaçakları,
 • Plakalı Eşanjör kaçakları,
 • Contaların eskimesi yani deforme olması.
 • Kombinizin içerisinde bulunan bağlantı ekipmanlarının gevşemesi
 • Baca yanlış takılması sonucu yani baca eğimi ayarından olan yağmur yağması sonucu kombiden gelen sular.

Kombi sıcak su kokuyor

Kombi sıcak su kokuyor meselesi kombiden kaynaklanan bir sorun değildir. Bunun sebebi tesisatınızda kullandığınız boruların pas tutması, İSKİ’den gelen suyunuzun pis olması ve bunun gibi sorunlarla alakalıdır.

Eğer petek hattınızda bulunan su boşalma vanasını açtığınızda gelen pis koku ise suyun deforme olmasından kaynaklanır. Sebebi borularınızın yer altında zemin ile temas etmesi sonucu suyunuzun hal değiştirmesidir.

Kombide sıcak su nasıl açılır

Kombide sıcak su nasıl açılır? Kombinizin kontrol panelinde iki işaret vardır bir tanesi petek diğeri ise musluk işaretidir. Musluk işareti sıcak su kullanımı içindir.

Kombide sıcak su nasıl açılır
Kombide sıcak su nasıl açılır

Kombi devirdaim sorunu

Kombi devirdaim sorunu yaşanması genellikle birkaç sebebi vardır.

 • Peteklerinizin yani radyatörlerinizin tam ısınmaması
 • Kombinizin pompası arızalı olması.
 • Kombi devirdaim pompasının yeterli derecede işlev görmemesi.

Hiç çalışmıyor ise Kartınızın arızalı olması.

Kombi devir daim sorunu yaşadığınız zaman; su akıtması yanı suyu kaynatma problemi, peteklerin ısınmaması, kombinizin çalışmamasına sebep verir.

Kombi Sıcak Su Isıtmıyor

Kombi Sıcak Su Isıtmıyor

Kombiniz çalıştığı halde petekler ısınsa bile kombi sıcak su ısıtmıyor ise; ya ısı sensörü yani NTC arızalı yâda tribün yani su akış şalteri arızalıdır.

Kombi Sıcak Su Basıncı Az

Kombi Sıcak Su Basıncı Az

Kombinizde ne aralıklar ile su eksiliyor ise bakmanız gereken bir günde kombi sıcak su basıncı az ve basıncınız düşüyor ise kombinizin tesisatında kacak olabilir. Petek hattı çalışıyor ve kombinizin basıncı yükselip 3 bar emniyet vanasından su akıtıyor ise bakımsız yani kombinizin genleşme tankı ya patlak yâda havası bitmiş olabilir.

Kombiniz eğer kendi kendine çalışıp yine emniyet ventilinden su akıtıyor ise sıcak su tribünü takılı kalmış olabilir. Kombinizin çalışması için 1 barın üzerinde bir basınca ihtiyaç duyar.

Kombi Sıcak Su Tazyikli Akmıyor

Kombi Sıcak Su Tazyikli Akmıyor

Kombi problemlerinden biri olan sıcak suyun yeterince tazyikli akmaması durumu tesisatın yaşlı olmasından kaynaklanabilmektedir. Kombi sıcak su tazyikli akmıyor şeklindeki problemleriniz de kaliteli bir firmadan destek talep ettiğinizde sorunsuz kullanımı sizlere sağlamaktadır.

Su tesisatınız ve kombi sıcak su tazyikli akmama probleminiz teknik servisler tarafından verilen hizmetler ile sorunsuzca gerçekleştirilmekte böylece oluşan arıza veya memnuniyetsizlik durumları ortadan kaldırılmaktadır

Mutfakta sıcak su var Banyoda yok

Mutfakta sıcak su var Banyoda yok

Eğer kombiniz çalışıyor ve mutfakta sıcak su var banyoda yok ise büyük ihtimalle sıcaksu akmayan musluğunuz arızalıdır.

Kombi sıcak su aşırı ısınıyor

Kombi sıcak su aşırı ısınıyor

Kombi sıcak su aşırı ısınıyor ise; kombinizin ntc (negatif kat sayılı direnç) arızalı yada suyunuz yeterli derecede akmıyordur. Br ihtimal elektronik kombi kartınız arızalı olabilir. Bu sorunu kendiniz çözemezsiniz.

Kombi sıcak su basıncı düşüyor

Kombi sıcak su basıncı düşüyor

Kombi sıcak su basıncı düşüyorsa kombiniz çalışmaz. Bunun için; kombi sıcak su basıncı az adlı başlıklı yazı bunun içinde geçerlidir.

Kombi sıcak su gelmemesi

Yaz ve kış aylarında kombi sıcak su gelmemesi problemi yaşadığınız zaman kontrol etmeniz gerekenler;

 • NTC arızalıdır.
 • Termik arızalı yâda atmış olabilir.
 • Sıcak su düğmeniz kapalı olabilir.
 • Su akış şalteri arızalı olmuş olabilir.
 • Sıcak su hattı vanasını kontrol ediniz.
 • Ufakta olsa bir ihtimal Kartınız işlev görmüyordur.

Kombi sıcak su ses yapıyor

Kombi sıcak su ses yapıyorsa bazı sebepleri;:

 • Sıcak su hattınızdaki boruların yanlış kaynatılması.
 • Tesisatınızın kireçlenmesi.
 • Pislik tutucunuzun dolu olması.
 • Bazı kombilerin türbinlerinin kırılıp içerisinde birikmesi.

Çeşmelerden ses geliyor ise çeşme contaların kontrol edilmesi gerekmektedir.

Kombi Servisi

Kombi montaj, bakım ve onarım işlemlerinde sizlere kalite standartları altında hizmet veren kombi servisi hizmetlerini sağlayacak firmalardan yararlanmalı teknik servis güvencesi ile hizmet veren firmaların çalışmalarından istifade ederek sorunsuz kombi kullanımı sağlamalısınız. Bilinçli bir kullanıcı olabilmenize katkı sağlayan Cesur teknik servis sağlamış olduğu uygun fiyat ilkesi ile özel bir firmadan beklediğinizden çok daha fazlasını sunar.

Kombi Tamiri

Kombi montajından sonra gereken tüm durumlarda kombi tamiri, bakımı ve onarımı yetkili servisler tarafından yapılmalıdır. Bugüne dek sizlere hizmet veren ve kalitesinden emin olduğunuz kombi bakımı firmalarından destek sağlanmalıdır. Kombi tamiri ile alakalı uygun fiyat ilkesi ile hizmet veren ayrıca vermiş olduğu hizmetleri garanti eden firmaları tercih etmelisiniz.

Kombi Bakımı

Kombiler özellikle petek ısıtma durumu söz konusu olduğunda yani kış aylarında yoğun çalışmaktadır. Bu nedenle yoğun çalışma dönemine geçmeden önce kombi bakımı kombi servisi tarafından gerçekleştirilmelidir. Bakımı yapılan kombiler hem uzun ömürlü olmakta hem de enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Kombi Servis Ücreti

Kombi servisleri genellikle birbirine yakın ücret talebinde bulunmaktadır. Ancak kombi servis ücreti Kombi Sıcak Su Sorularınız ve kombiniz için gerçekleştirilen işlemler ile de değişiklik göstermektedir.

Evinize, ofisinize yada iş yerine gelip hizmet verdiğimiz takdirde servis ücreti talep etmiyoruz. Arıza teşhisi yapıp kabul etmediğiniz takdirde kombi servis ücretini almaktayız.

Klima Teknik Servisi Hizmetlerimiz
Her marka ve modelde ki Tavan tip, Duvar tipi, Kaset tipi, Mobil, Split, Salon tipi Klima Teknik Servisi Hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kombi Teknik Servisi Hizmetlerimiz
Her model ve markada ki Yoğuşmalı, Bacalı ve Hermetik Kombi Teknik Servisi Hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kombi Sıcak Su Sorunları, Su, akmıyor, Kaçırıyor, Damlatıyor, Kokuyor

https://cesurteknik.com/ web sitesinde 24 Temmuz 2017 tarihinde yayımlanan Kombi Sıcak Su Sorunları, Su, akmıyor, Kaçırıyor, Damlatıyor, Kokuyor başlıklı yazıda; sıcak su nasıl açılır, ısıtmıyor, az, su basıncı, devirdaim sorunu hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Kombi sıcak su damlatıyor, Kombi sıcak su akmıyor, Kombide sıcak su nasıl açılır, Kombi devirdaim sorunu. Mutfakta sıcak su var banyoda yok. Kombi sıcak su tazyikli akmıyor, su basıncı düşüyor, Kombi sıcak su tazyikli akmıyor, Kombi sıcak su gelmemesi ile ilgili sorunlarınıza yardımcı olmak için bir telefon uzağındayız.

Teknik Servis Hizmetleri

Klima Teknik Servisi

5 / 5 ( 2 votes )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara