Ana sayfa / Kombi Parçaları ve Görevleri Kombi Teknik Servis Yedek Parça

Kombi Parçaları ve Görevleri Kombi Teknik Servis Yedek Parça

Kombi Parçaları ve Görevleri, Kombi Teknik Servis, Kombi Yedek Parça, İstanbul, Bacalı, Hermetik, Yoğuşmalı, kombi parçaları nelerdir, kombi ana parçaları, kombi içindeki parçalar, kombi parçaları ve arızaları, kombi parçaları ne işe yarar, kombinin parçaları nelerdir, kombi bağlantı parçaları, ücretleri, kombi parçaları ve isimleri, ücret, kombi parçaları ve özellikleri, işlevleri, kombi parça değişimi, fiyatları, ek, parçalar, fiyatlar hakkında bilgiler yer almaktadır.

Kombi Teknik Servis

Cesur Teknik Kombi Servisi Firmamız bu konuda gereken desteği İstanbul ilçeleri ve mahallelerinde hızlı bir biçimde alabilmeniz için 7 gün 24 saat boyunca hizmetlerine aralıksız devam etmektedir.

Kombi yedek parça

Vaillant, Baymak, ECA, Altus, Buderus, Ferroli, Protherm, Arçelik, Bosch, Viessman, Alarko, Süsler, Ariston, AUER, Kiturami, Royal, Airfel, Termoteknik, Beko, Demirdöküm, Hermetik, Yoğuşmalı, Bacalı kombilerin, Kombi montajı, tamiri, bakımı ve onarımı için İstanbul ilçe ve semtlerine Kombi Teknik Servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Kombi Servisi

İstanbul Kombi Servisi hizmetleri veren firmalar içerisinde müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi konularına en çok değer veren firma olarak gerektiğinde en hızlı hizmeti alabilmeniz için web sitesi üzerinden, sabit hattan ve acil durumlarınız için de 0551 219 14 64 GSM numarası üzerinden rahatlıkla ulaşılabilir durumdadır.

Kombi Parçaları ve Görevleri

Pompa

Pompa

Pompa Görevi: Eşanjörde ısınan suyu sistemde dolaştırır,ya da petekler arasında suyu çevirir.

Pompa Arızası: Cihaz hararet yapar. Contalı kombilerde pompa çalışmaz ise kombi hiçbir konumda devreye girmez.

Pompa Sağlamlık Testi: Pompanın ön tarafında bulunan test vidasını açarak pompanın hareket edip etmediğini görebilirsiniz.220 V ile çalıştığı için kart çıkışından veya pompaya 220 V giriş panelinden ölçüm yaparak elektirik girişi olup olmadığı görülebilir.

Fan

Fan

FAN Görevi: Yanma odasına oksijen temin etmek,atık gazı bacadan atmak.

FAN Arızası: Kombi her iki konumda çalışmaz.Cihaz ateşleme dahi yapmaz.

FAN Sağlamlık Testi: Fan kabloları üzerinde 220 V giriş var mı? Kontrol kalemi veya avometre ile kontrol edilebilir. 220 V girişi varsa fan çalışmıyorsa fan arızalı, 220 V girişi yoksa problem farklı parçalardadır.

Gaz Valfi

Gaz Valfi

Gaz Valfi Görevi: Kullanıcının ayarladığı ısıya ve ntc’nin oluşturduğu talebe göre gaz miktarını ayarlar. Brülöre sistemin ihtiyacı kadar gaz gönderir.

Gaz Valfi Arızası: Brülör’e gaz girmez,çakmak ateşleme yapar alev oluşmaz veya dengesiz bir yanma olur. Çakmak çakar cihaz arızaya geçer.

Gaz Valfi Sağlamlık Testi: Değiştirip yerine yenisi takılarak kontrol edilmesi sağlıklıdır. Gaz valfi’nin arızalı olduğunu anlamak için önce kartı kontrol ettiriniz. Sağlam ise gaz valfi arızalıdır.

Ana Eşanjör

Ana Eşanjör

Ana Eşanjör Görevi: Kalorifer ve musluk suyunun ısındığı parçadır.

Ana Eşanjör Arızası: Ana eşenjör bileşik eşanjör ise iç kısımdan deline bilir, bu durumda basınç yükselir emniyet ventili su akıtır.

Ana Eşanjör Sağlamlık Testi: Değiştirilerek anlaşıla bilecek bir parça.

Sıcak Su Eşanjörü

Sıcak Su Eşanjörü

Sıcak Su Eşanjörü Görevi: Ana eşanjörden gelen su ile musluk suyunun ısındığı parçadır.

Sıcak Su Eşanjörü Arızası: Şebekeden gelen su eşanjör altından geçerken kreç bıraka bilir, bu durumda sıcak su çok ısınır ve arkasından hemen soğuma yapar veya iç kısımda deline bilir, bu durumda da basınç yükselir emniyet ventili su akıtır.

Sıcak Su Eşanjörü Sağlamlık Testi: Yenisi ile değiştirilmelidir.

Brülör

Brülör

Brülör Görevi: Gaz valfinden gelen gaz ve fanın doldurduğu hava bu parçada birleşerek alevin oluşmasına neden olur.

Brülör Arızası: Bu parçanın üst kısmı kirlenebilir. Kötü kırmızımsı bir yanma meydana gelir. Bu durumda üzerinde birikmiş tozu süpürge veya fırça ile temizlemek gerekir.(YIKAMAYIN)

Brülör Sağlamlık Testi: Değişim gerektirmeyen bir parçasıdır.

Üç Yollu Vana

Üç Yollu Vana

Üç Yollu Vana Görevi: 1. Ana eşanjörde ısınan suyun yönünü belirler. Sıcak su açıldığı zaman ana eşanjör ile sıcak su eşanjörü arasında suyun dolaşmasını sağlayarak, şebeke suyunun ısınmasına neden olur.
2. Kalorifer çalışırken, sıcak su tarafını kapatarak ana eşanjörde ısınan suyun sadece peteklere gitmesini sağlar.

Üç Yollu Vana Arızası: 1. Sıcak su açıldığında kaloriferin yönünü kapatmaz ise musluk açıkken petekler ısınır.
2. Kalorifer açıldığında kalorifer hattını açmaz ise cihaz hararet yapar,yani Cihaz ya hararet yapar ya da musluk açılınca petekler ısınır.

Üç Yollu Vana Sağlamlık Testi: Yenisi ile değiştirerek kontrol edin. Contalı kombilerde 3 yollu vana içindeki tamir takımı değiştirile bilir. Motorlu 3 yollularda motor veya 3 yollu vana arızalıdır. Değiştirilerek kontrol edilebilir.

Basınç Anahtarı

Basınç Anahtarı

Basınç Anahtarı Görevi: Cihazda 1 bar’ın üzerinde suyun olup olmadığını elektironik karta haber verir.

Basınç Anahtarı Arızası: 1. Kombi de su eksilirse cihazı durdurması gerekir arızalanırsa su yoksa bile varmış haberini verirse cihaz çalışır ve su olmadığı için hararet yapar.
2. Su olduğu halde arızalı olduğu için su yok sinyali verirse cihaz hiçbir konumda çalışmaz.

Basınç Anahtarı Sağlamlık Testi: İki kablolu ise kısa devre yapın, 3 kablolu ise mutlaka değiştirin.

Akış Şalteri Üç Yollu Swich

Akış Şalteri Üç Yollu Swich

Akış Şalteri Üç Yollu Swich Görevi: Sıcak suyun açıldığını elektironik karta haber verir. Bu durumda kombi kartı kaloriferi kapatarak sistemi sadece sıcak su için çalıştırır.

Akış Şalteri Üç Yollu Swich Arızası: Arızalanırsa kombi sıcak su için çalışmaz veya sıcak suda dengesiz çalışır. Bu parça bozuk olsada kalorifer sistemi çalışır. Sıcak su musluğu açılınca kombi sıcak su için çalışmaz.

Akış Şalteri Üç Yollu Swich Sağlamlık Testi: İki kablolu ise kısa devre yapın, 3 kablolu ise mutlaka değiştirin.
TÜRBİN: Değiştirerek kontrol edin.
Contalı kombilerde 3 yollu vana contasını değiştirin.

Prosestat

Prosestat

Prosestat Görevi: Kombinin üst kısmında fana yakın bir nokta da olur. Fanın çalıştığını, bacanın çektiğini veya çekmediğini elektironik karta haber veren parçadır. Fan çalışmadan önce açık devre,fan çalıştıktan sonra kısa devre olmalıdır.

Prosestat Arızası: Prosestat arızalı ise kombi hem kalorifer hem de sıcak suda çalışmaz.
Fan dönmüyorsa ilk bakılması gereken parçadır. (Güvenlik Elemanıdır)
Fan dönüyor fakat çakmaklar çalışmıyorsa yine ilk değişmesi gereken parçadır.

Prosestat Sağlamlık Testi: Fan devreye girdikten sonra prosestat hortumunu emiş yaptırabilirsiniz. En sağlıklı yöntem yenisi ile değiştirin.

Limit Termostat

Limit Termostat

Limit Termostat Görevi: Kombi içerisinde bulunan suyun sıcaklığı çok fazla yükselirse parçaların zarar görmemesi için sistemi durdurur. Normal konum da iken kapalı devre,hararet oluştuğunda açık devre olur, üzerinde faz geçer. Yani cihaz hararet yaptığı zaman kombiyi durdurur.

Limit Termostat Arızası: Güvenlik elemanlarından bir tanesi olduğu için kendisi arızalanırsa kombiyi hem sıcak su hem de kalorifer konumunda çalıştırmaz.

Limit Termostat Sağlamlık Testi: Yenisi ile değiştirin.

İyonizasyon Elektrodu

İyonizasyon Elektrodu

İyonizasyon Elektrodu Görevi: Brülör üzerinde çakmak elektrotları yer alır. Çakmak elektronik kart üzerinde olabilir. Brülör’e gaz girişi olmadan önce mutlaka çakmakların ateşleme yapması gerekir. Çakmakların ateşleme yapması için mutlaka 190 V’dan yüksek elektriğin olması gereklidir. Aynı zaman da çakmakların çakması için prosestatın fan tarafından emiş yapılarak kısa devre olması gerekiyor.

İyonizasyon Elektrodu Arızası: 1. İyonizasyon oksitlenir, oksitlendiğinde alevi göremeyeceği için karta haber veremez ve alev 10 sn sonra söner.
2. İyonizasyonun görevini yapabilmesi için notör ve faz kablolarının yerinin değişmemesi gerekir.

İyonizasyon Elektrodu Sağlamlık Testi: Temizlik,göz kontrolü ve elektronik kablo değişimi yapılmalı.
1. Alevin iyonizasyona kadar ulaştığını kontrol edin.
2. İyonizasyonu temizleyin.
3. Notör ve faz’ı yer değiştirin düzelmez ise kart arızalıdır.

Doldurma Musluğu

Doldurma Musluğu

Doldurma Musluğu Görevi: Kombinin tabanında bulunur. Kombiye ve kalorifer hattına suyu doldurma görevini yapar.

Doldurma Musluğu Arızası: Arızalı durumlarda sisteme fazla su dolabilir. Bu durumda emniyet ventili basınç yükseldiği için su akıtır. Basınç 3 bar’a kadar çıkar veya arızalı olduğu için kombiye hiç su dolmaz.

Doldurma Musluğu Sağlamlık Testi: Yenisi ile değiştirin.

Çakmak

Çakmak

Çakmak Görevi: Brülör üzerinde çakmak elektrotları yer alır. Çakmak elektronik kart üzerinde olabilir. Brülör’e gaz girişi olmadan önce mutlaka çakmakların ateşleme yapması gerekir. Çakmakların ateşleme yapması için mutlaka 190 V’dan yüksek elektriğin olması gereklidir. Aynı zaman da çakmakların çakması için prosestatın fan tarafından emiş yapılarak kısa devre olması gerekiyor.

Çakmak Arızası: Çakmaklar ateşleme yapmıyorsa sorunu çakmağın kendisinde arama yapmak yerine çakmakların ateşleme yapmasına engel olan parçaları kontrol etmelisiniz.
ÖRNEK:
1. Çakmakların ateşlemediği durumlarda elektrik girişi 190 V’dan düşük olabilir.
2. Fan çalışmasına rağmen prosestat kısa devre yapmadığı için elektronik kart çakmakları çakmaz.

Çakmak Sağlamlık Testi: 220 V giriş olmasına rağmen çalışmıyorsa yenisi ile değiştirin (Harici çakmaklar için geçerlidir.)

Genleşme Tankı

Genleşme Tankı

Genleşme Tankı Görevi: Kapalı devre sistem içerisinde bulunan su çok ısınacağı için suyun hacmi genişler. Bu durumda çoğalan su sisteme zarar verir. Genleşme tankı hacmi genişleyen bu suyu sisteme zarar vermemesi için içerisinde tutar. Su soğuduğu zaman(ısısı düştüğü zaman) hacmi düşer genleşme tankı içerisindeki su tekrar kalorifer hattına döner. Fabrikasyon 0,75 azot vardır. Eksildiği zaman 1 kadar bu hava basılır.

Genleşme Tankı Arızası: Tank içerisindeki hava eksile bilir veya hava ile su bölümü arasındaki mebren conta delinebilir. Bu durumda tank görev yapamaz kombi çalışırken basınç yükselir ve emniyet ventili su akıtır.

Genleşme Tankı Sağlamlık Testi: Hava sübabından su çıkarsa değiştirin,çıkmıyorsa havasını basın.
NOT: Önce kombinin ve genleşme tankının suyunu boşaltın sonra hava basın.

Elektronik Kart

Elektronik Kart

Elektronik Kart Görevi: Sistemin sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayan parçadır.

Elektronik Kart Arızası: Sistemle alakalı parçalar değişmesine rağmen arıza devam ediyorsa son olarak kart kontrol edilmeli veya değiştirilmelidir.

Elektronik Kart Sağlamlık Testi: Ekranda herhangi bir elektirik girişi yoksa önce 2A sigortayı kontrol edin.

İstanbul kombi klima servisi

İstanbul ilçelerinde ve semtlerine hizmet vermekte olan firmamızın web sitesinde Kombi Parçaları ve Görevleri, kombi parçaları nelerdir, Bacalı, kombi yedek parça, ücret, kombi parçaları ne işe yarar, kombi bağlantı parçaları, kombi ana parçaları, fiyat, kombi parçaları ve arızaları, kombi parça değişimi, kombi parçaları ve isimleri, kombi parçaları ve özellikleri, işlevleri.

Hermetik ve Yoğuşmalı, kombinin parçaları nelerdir, Bacalı, kombi içindeki parçalar, kombi parçaları ne işe yarar, Hermetik, Bacalı, Yoğuşmalı kombilerde, ek, parçalar, fiyatları, ücretleri. Pompa, Gaz Valfi, Ana Eşanjör, Sıcak Su Eşanjörü, Brülör, Üç Yollu Vana, Basınç Anahtarı, Akış Şalteri Üç Yollu Swich, Prosestat, Limit Termostat, İyonizasyon Elektrodu, Doldurma Musluğu, Çakmak, Genleşme Tankı, Elektronik Kart ile ilgili bilgiler sunulmaktadır.

Call Now ButtonHemen Ara