Ana sayfa / Kombi / Kombi nedir? Cesur Teknik Servis Hizmetleri Kombi Servisi
Kombi Nedir
Kombi Nedir

Kombi nedir? Cesur Teknik Servis Hizmetleri Kombi Servisi

Kombi nedir? Isıtma ve sıcak su temin amacıyla kullanılabilen bir cihazdır. Şofben büyüklüğünde olup duvara monte edilir. Bacalı, Hermetik ve Yoğuşmalı kombiler olarak farklı tipleri vardır.

Kombi Nedir?

İngilizce Combined (Birleşik) olarak adlandırılmakta olan kombi nedir diye baktığımız zaman bu ismi almasının sebebi olarak hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını karşılayan tek cihaz olmasıdır diyebiliriz. Hafif, ufak, duvara asılabilen ve bu sebeple de az yer kaplayan kombiler kolay taşınabilir olmasının yanı sıra çalışma esnasında daha sessiz olan ve kullanıcısına bağımsız bir ısınma konforu sağlayan cihazlardır.

Cesur Teknik Servis Hizmetleri

Cesur Teknik Servis Hizmetleri; Isıtma, Soğutma ve Gaz yakıcı yetkili servisi olarak başta Bayrampaşa ilçesi olmak üzere İstanbul Teknik Servisi olarak Avrupa yakasında tüm ilçe ve semtlere hizmet vermektedir.

Kombi Servisi

Cesur Teknik Servis Hizmetleri Beyazeşya, Kombi servisi, Klima servisi olarak gezici mobil servis araçları ile 7/24 hizmet sağlamaktadır.

Kombi nedir çeşitleri

Kombi nedir çeşitleri? başlıca bilinenleri ile Bacalı kombi, Hermetik kombi ve Yoğuşmalı kombilerdir.

Kombi nedir özellikleri

Galvanizli çelik, DKP saç, alüminyum, bakır ve plastik parçalardan oluşan kombiler ısıtma sistemi için pompa, elektronik kart, üç yollu pano, brülör, eşanjör, fan, genişleme tankı, termostat ve kontrol panosu gibi zorunlu sistem ve güvenlik ekipmanlarına sahip cihazlardır. Bireysel ısınma özgürlüğü sağlamakta olan kombiler kullandığınız kadar yakmanız ve ödemeniz bakımından eskiden kullanılan kömür gibi ısınma sistemlerine nazaran çok daha kullanışlı olabilmektedir. Üstelik sıcak su sağlaması sebebi ile ayrıca şofben kullanımına gerek duyulmaması ve daha temiz bir kullanım sunması bakımından büyük bir konfor da sunmaktadır.

Kısa bir zaman öncesine kadar daha çok küçük mekanlar için uygun görülen kombiler son teknolojik gelişmeler ve kaskat uygulamalar sayesinde daha fazla alanı da ısıtabiliyor olmaları bakımından daha geniş alanlar için de ideal olabilmektedir. Kombi nedir özellikleri dediğimiz zaman çalışma ilkesi de önemli olan hususlar arasında yer alıyor. Bu cihazların çalışma ilkesine baktığımız zaman bu cihazların da şofbenlerde olduğu gibi borulardan gelen suyun bir eşanjör aracılığıyla ısıtılması sayesinde çalıştığını görebiliyoruz. Bu bakımdan rahat bir kullanıma sahip olduklarını görebilmek mümkündür.

Bacalı kombi nedir?

Bacalı kombilerde yanma odası cihazın bulunduğu ortama açıktır ve yanma sırasında cihaz, ortamın havasını kullanır. Bacalı kombi b tipi gaz yakıcı bir cihazdır.

Bacalı kombiler banyoya, yatak odalarına, apartman boşluğu gibi ortamlara ve hacmi 8m3 ten az olan yerlere monte edilemez. Bacalı kombilerde yanma sonucu oluşan atık gazları mevcut baca aracılıyla dışarı atılır. Hava girişi ve bacası şartnamelere uygun olmayan yerlere bu tip cihazların kullanılması can güvenliği açısından tehlikeli olduğundan gaz şirketi tarafından gaz açma onayı verilmemektedir.

Hermetik kombi nedir?

Denge bacalı olan kombi cihazına Hermetik kombi denir. Özel baca seti vasıtası ile yanma için gerekli havayı dış ortamdan alıp, atık gazları yine dış ortama veren cihaza hermetik kombi denir.

Bu tip cihazlar dış atmosfere duyarlı olan Banyo, WC, Yatak odası, gibi bölümlere yerleştirilebilir.

Yoğuşmalı Kombi nedir?

Yoğuşmalı kombi nedir? Kullanma ve ısıtma sıcak suyunu ısıtmak için kullandıkları gazın yanma ısısı dışında atık gazın içindeki su buharını yoğuşturarak, buharın yoğuşma gizli ısısından da yararlanan genellikle ^^C^^ tipi denge bacalı olarak imal edilen cihazlara yoğuşmalı kombi denir.

Kombinin tehlikeleri

Kombinin tehlikeleri; Baca tepmesi ve çekmemesi için gereken önlemler alındığı zaman herhangi bir tehlikesi bulunmayan kombilerin konumlandırıldığı yerler seçilirken uzmanların özellikle bu konulara dikkat ediyor olması sayesinde güvenli bir kullanıma sahip olmak mümkündür.

Kombi nedir diye baktığımız zaman en güvenli kullanıma sahip ısınma ve sıcak su cihazı karşımıza çıkmaktadır. Aşırı ısınmalara, alev sönmesine donma ve gaz kaçağına karşı TSE standartları tarafından ön görülen her türlü önlemin alınmış olması ve gerekli tertibatın alınmış olması sayesinde kombiler konutlarda kullanılabilecek en güvenli ve en konforlu ısınma sistemleri olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik Servis Hizmetleri

Klima Teknik Servisi

5 / 5 ( 2 votes )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara