Ana sayfa / Klima Çeşitleri Nelerdir

Klima Çeşitleri Nelerdir

Klima Çeşitleri Nelerdir

 

Cesur teknik servis hizmetleri klima çeşitleri nelerdir ?

 

Klimaları Ev tipi(konfor) klimalar ve merkezi sistem(endüstriyel) klimalar olarak ikiye ayırabiliriz.

 • Ev Tipi Klimalar
 • Merkezi sistem klimalar

Ev Tipi Klimalarıda split tipi kanalsız,duvar tipi klima, yer tipi klima,tavan tipi klima,gömme salon tipi klima, mono split klima,multi split klima ,VRV/inverter klima,portatif tip olarak alt başlıklarda toplayabiliriz.

 1. Duvar Tipi Klimalar

 2. Yer Tipi klimalar

 3. Tavan Tipi Klimalar

 4. Gömme Salon Tipi klimalar

 5. Mono Split (on/off) Klimalar

 6. Vrv sistem klimalar

 7. İnverter Klimalar

 8. Portatif Tip Klimalar

Merkezi sistem klimalarıda , split klima,  kanallı klima,Paket Tipi Kanallı klima ve Chiller dahilinde Fan Coil sistemleri Olarak Alt Başlıklarda Toplayabiliriz.

 • Split klima Tipi Kanallı klimalar                    split tipi kanallı klima

Split klima ve paket Tipi klima cihazları soğuk ve sıcak hava üreten ve üretilmiş olan bu havayı kanallar vasıtası ile ortama veren cihazlardır.Bu cihazlar soğutma amaçlı olup mevsim geçişlerinde veya iklimi soğuk olan bölgelerde ısıtmada yapabilirler.Soğuk bölgelerde tam olarak ısıtma yapabilmek için cihaz cıkışına kalorifer kazanından beslenen bir adet ısıtıcı serpantin grubu ilave etmek gerekir.

 • Paket Tipi Kanallı Klimalar                     paket tipi kanallı klima

Paket tip klima cihazları iç ve dış uniteleri tek paket içine yerleştirilmiş olan ve bina yakınına veya tavan ustüne monte edilen cihazlardır.Split tipi klima cihazları ise iç ve dış uniteleri ayrı ayrı iki paket halinde olan ve iç unitesi bir bina içine,dış unitesi bina yakınına veya tavanına montaj edilen cihazlardır.

 • Chiller ve Fancoil Sistem Klimalar      

Chiller ve fancoil’li sistemlerde chiller üretilen bu soğuk su pompa ve borular yardımıyla soğutulacak olan ortamdaki fancoilllere gönderilir ve fan coiller bu soğuk sudan soğuk hava üretir ve ortama verir.Aynı fan coillere kalorifer kazanından sıcak su beslenerek kışında ısıtma yapılabilir.sanayi kliması endistüride bazı maddelerin fabrika içinde en uygun hava şartlarında muhafaza etmesi esasına dayanır.

Cesur Teknik Klima Servisi 0212 614 85 43

klima servisi , klima arıza ,klima teknik servis ,klima arızaları ,klima çeşitleri ,klima nasıl çalışır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara