Ana sayfa / Klima Arızaları

Klima Arızaları

Klima Arızaları

Cesur Teknik Klima Servisi Klima Arızaları

 

Cesur Teknik Servis Hizmetleri Klima Servisi Olarak Klimanın Çeşitli Arızaları Hakkında Genel Bilgi Vereceğiz.

Klima Arızaları ve Yapılması gereken İşlemler

Cesur Teknik Servis Hizmetleri Klima Arızaları konusunda sizlere yardımcı olabilmek için böyle bir yaklaşım içine girmistir. Nedeni ise yetkisiz bir klima ustasının yada dolandırıcının sizlere sıkıntı vermek amaçlı ve sadece para amaçlı servis vermesidir.

Klimam Soğutmuyor

Klimanız  çalışıyor ama soğutmuyorsa

1) İki farklı klima vardır bu klimalar çalışma koşulları gereği sizlere kapasite düşüklüğü sağlayabilir. İnverter klima  ve sabit hızlı klimalar.

İnverter klimalar çalışma standartları yüksek ve konforlu  bir klimadır. Bu klimalar yazın +55 kışın – 15 derecede R410 gaz ile çalısır ve sizin  yaz sal yada kışsal hava ortamlarında kesintisiz  çalışabilmektedir.

Normal on/off klimalar ise normal çalışma şartlarına  göre dızayn edilmiştir. Bu klimalar yazın +30 kışın +5 dereceleri arasından daha düşük derecelerde çalışmaz buda klimada verimsizliğe sebeb olup arıza  olduğunu belirtmez.

2) Klimanın iç yada dış uniteleri kırlenmiş olabilir. Bu işlem klima bakım gerektirir.

3) Klimanın iç unite veya dış ünetelerinden gaz kaçağı olabilir. Bu işlemde gaz şarjı yapılması mutlaka gerekir..

4) Klimanız çalısıyor ama hiç bir şekilde soğutmuyor yada ısıtmıyorsa klima Kompresör arızalı yada klima kapasitörünüz arızalı olabilir. Bir ihtimalde ana kartta olusabilecek sorunlarda vardır

5)Klima sigorta attırıyor sa klimanızın ya kompresörü arızalı olabilir yada klima haberleşme hattında arıza yada bir devreniz kopmuş olabilir.

6) Klimanız çalısıyor ama 1 dakika sonra sigorta attırıyorsa klimanızın kompresörü yada klimanızın dış unitesi parçalarından biri kesinlikle arızalıdır arızalıdır.

7) Klimaya elektrik geliyor ama klimanız çalışmıyorsa klimanızın kartı arızalı olma olasılığı yuzde 99 oranındadır.

Klima arızaları Klima su Akıtıyor.

Klimanızın Çalışma standardına göre (yaz kış) yazın iç unite tahliye hortumundan kışında dış unitenin altından su akıtır.Ama klimanız eğer iç uniteden hortumdan değilde su akıtıyor ise klimanızın içi tıkanmıs, klima yalnış montaj olmuş, klimanızın hortumu delik, yada tahliyesi tıkalı olabilir.

İç unitenin platik arka kapağının ıcınde eğer çatlak varsa yada iç unite hava cıkıs kanalı kırık olduğundanda su akıtabilir.Ama doğal kaynaklı ıse su akıtma probleminiz bakım yapılarak giderilebilir. Klimanızın dış unitesinden su akıtması arıza sebebi değildir.

Klima Arızaları Klimanın İç unite Fanı Dönmüyor

Klimanızın iç unite fanı dönmüyor ise fan kapasitörü, sensörler, yada iç unite kartı arızalı veya fan bozulmuş olabilir.

Dış unite çalısıyor ama fanı dönmüyorsa aynı arızalar geçerlidir.

 

Klima Arızaları Klimam Sesli Çalışıyor

Klimanız İç unite veya dış uniteden kaynaklı Sesli çalısıyor gibi arızalar görüldüğünde, Klimanızın iç unite fanı arızalı , klimanızın iç unitesi kirli, yada kapaklar oturmamıs olabilir ve ya filtreleriniz temiz değildir.

Dış unite sesli çalısıyorsa, Kompresör ömrünü tamamlamıs, fanın rulman yatakları bitmiş yada dıs unite sacları iyi oturmamıs olabilir.

Klima Arızaları Klimanın Kumandası Çalışmıyor

Klima kumandanızın  pilleri bitmiş, kumandası bozulmuş, yada iç unite alıcı kartı arızalı olmustur.

Daha Sorularınız ve Görüşleriniz için telefon numaralarımızdan yada mail adresimizden klima arıza servisimizden bilgi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara