Ana sayfa / Hermetik Kombi nedir? İstanbul Kombi Teknik Servisi
Hermetik Kombi
Hermetik Kombi

Hermetik Kombi nedir? İstanbul Kombi Teknik Servisi

Cesur Teknik Servis tarafından bu sayfada; Hermetik Kombi nedir, İstanbul Kombi Teknik Servisi, İstanbul Kombi Servis, hermetik kombi avantajları, Hermetik kombi çeşitleri, Hermetik kombilerin özellikleri nelerdir? Hermetik kombi ile bacalı kombi arasındaki fark, Hermetik kombi Modelleri hakkında bilgiler sunulmuştur.

Hermetik kombi nedir

Kombi kullanımı ısınma ihtiyacı için en konforlu yollardan biri olduğu için kullanıcıların hermetik kombi hakkında daha fazla bilgiye sahip olması daha doğru olacaktır. Ateşleme için gereken havanın bir fan sayesinde dışarıdan alındığı bu kombi türünde yanma gerçekleştiği zaman oluşan atık gaz kullanılan sistem sayesinde dışarıya atılabilmektedir.

Hermetik kombi avantajları

Hayal ettiğiniz konforu hiçbir yere bağlı kalmadan sağlama serbestliğini sunmakta olan hermetik kombi çeşidi büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu kombi çeşidinde ısınma işleminin aynı ortam içinde üretilip tüketiliyor olması mümkün olduğundan dolayı istenilmeyen ısı kaybının önüne geçebilmek mümkün olacaktır.

Hermetik kombi çeşitleri

Kullanıcısına büyük konfor avantajı sunan bu kombi türünde bazı dezavantajlar da bulunuyor. Çok dairenin bulunduğu apartmanların merkezi sistemlerine nazaran daha yüksek maliyetli olmaktadır. Ayrıca farklı özellikleri bulunan kombi çeşitlerinin seçim esnasında yapılan hatalar sebebi ile ısınma sorunları yaşanmasına neden olması da büyük bir dezavantaj olarak görülmektedir. Bunların ötesinde montaj esnasında yapılan hatalarla sonu ölümle bitecek olan olayların başlamasına neden olması söz konusu olabilmektedir.

Hermetik kombilerin özellikleri nelerdir?

Yanma havasını dışarıdan alan fanlı cihazlar olarak karşımıza çıkan hermetik kombi modelleri yaygın bir şekilde konvansiyonel kombiler de bu modeller arasında değerlendiriliyor olsa da hem yoğuşmalı hem de konvansiyonel kombilerin hermetik baca sistemine sahip olması söz konusudur. Ancak konvansiyonel olanların doğal gazı yaktığını ve dışarı attığını görebilirsiniz.

Hermetik kombi ile bacalı kombi arasındaki fark

Hermetik cihazlarla bacalı modellere baktığımız zaman ise hermetik cihazlarda fan bulunurken bacalılarda olmadığını görebiliyoruz. Bacalı kombilerin dışarıya atılmak istenen gazı sıcaklığı ile yükseltip baca ile dışarı attığı görülürken hermetik modellerde ise içinde bulunan boru sayesinde kullanılan hava dışarı atılırken bacaya herhangi bir ihtiyaç duyulmadığı görülür. Aksi bir durumda ortamdaki kişilerin zehirlenmesi söz konusu olabilir.

Hermetik kombi Modelleri

Genel olarak hermetik kombi modellerine baktığımız zaman bu modellerin kat kaloriferleri ve şofbenin yapmış olduğu işi tek bir cihazın yapabiliyor olması bakımından dizayn edilmiş olduğunu görebilmek mümkündür. Yanma ve atık gaz, sağlamlık ve yüksek enerji verimliliği bakımından bacalı kombilere nazaran daha güvenli olan bu kombi modellerinin daha fazla tercih edilmesi söz konusu olmaktadır.

Kombi Teknik Servisi

Cesur Teknik Kombi Servisi firmamız bu konuda gereken desteği hızlı bir biçimde alabilmeniz için 7 gün 24 saat boyunca hizmetlerine aralıksız devam etmektedir. Pek çok kombi teknik servisi veren firmaların aksine İstanbul’da alabileceğiniz en hızlı ve güvenilir kombilerinize tamir, bakım, onarım hizmetlerini veren firmamızın İstanbul Kombi Servisi olarak gerçekleştirdiği işlemler sonrasında kombilerinizi ilk günkü gibi yüksek verimlilikte çalıştırabilmeniz mümkün olacaktır.

İstanbul Kombi Servisi

Hermetik kombilerin özellikleri nelerdir? Doğalgazlı, hermetik kombi nedir, ne demek, özellikleri, avantajları, çalışma prensibi, hermetik kombi ile yoğuşmalı kombi arasındaki fark, en iyi hermetik kombi hangisi, Doğalgaz, hermetik olmayan kombi, montajı, nasıl çalışır, ne işe yarar, hermetik kombi bacası, baca şapkası, baca temizliği nasıl yapılır, zehirlenme, baca uzunluğu ne kadar olmalı, hermetik kombi dikey baca uzunluğu, ikinci el, hermetik kombi fiyatları, kapasiteleri, hermetik kombi yoğuşmalı kombi farkı detaylı bilgi için Cesur Teknik Kombi Servis 0212 614 85 43 İstanbul Kombi Teknik Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara